I miejsce dla Kingi i Michała na „Iveria Brilliant” w Gruzji

Kinga Kasprzyk i Michał Kowalczyk, laureaci ubiegłorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” zajęli I miejsce na Festiwalu „Iveria Brilliant” w Gruzji. Wydarzenie odbywało się w miejscowości Oni, magicznym miejscu w regionie północno-zachodniej Gruzji, tuż pod pasmem Wysokiego Kaukazu.

Idea „Iveria Brilliant”

Ideą Festiwalu „Iveria Brilliant” jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością przez społeczność gruzińską, która w tej kwestii ma wiele do nadrobienia. Organizatorem jest wydawca i dziennikarz Nugzar Petre Chiaberashvili, który poprzez muzykę, taniec i obraz prezentuje uzdolnienia młodych ludzi. Udowadnia On, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w odnoszeniu sukcesów artystycznych.

Festiwal odbywa się co roku w różnych częściach Gruzji, żeby lokalne społeczności poznawały uzdolnionych artystów z niepełnosprawnością.

Uczestnicy festiwalu

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczestnicy z Gruzji, Litwy, Turcji, Azerbejdżanu, Armenii, Ukrainy, Niemiec i Polski.
Wykonawców oceniało dziewięcioosobowe jury złożone z artystów – muzyków, poetów i pisarzy. W ich gronie był Jerzy Turek, pomysłodawca i organizator Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

W części warsztatowej, która poprzedziła przesłuchania konkursowe uczestnicy pracowali nad głosem metodą „Doctor Vox”. Zajęcia prowadziła instruktorka wokalna i terapeuta głosu, Beata Czajka-Rolińska.
Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: solo, integracyjny duet muzyczny i taniec. Warto wspomnieć, że kategoria „integracyjny duet muzyczny” doskonale zaadaptowała się na gruzińskim festiwalu.

Grand Prix spośród wszystkich kategorii zdobył Shaban Mamedov z Gruzji. Duet: Kinga & Michał wyśpiewał pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Partner Główny: Województwo Małopolskie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowano ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”

Patronat Honorowy sprawuje Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda

Festiwal organizowany jest we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni

Sponsor Generalny: Dan Dav

Sponsorzy Wspierający: Urząd Miasta w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni, MPL Services, Katmandu, Werner Kenkel, Mabuchi Motor Poland

Sponsorzy: Stalprodukt SA., Galeria Rondo, Farmer, Igloo, Wydawnictwo REGIS, Camlew Studio, ART-Sklep, Regis Food Technology, Planeta Kawy, Restauracja Zalesie, Komputeria.eu, FANSport, BZUK, Społem Bochnia, Air-Tech-Bud, Studio Reklamy Akces, MOSIR Bochnia, MDK Bochnia, Hal-Mont, Pizzeria Leonardo, Kompleks hotelowo-restauracyjny Panorama, Gospoda nad Rabą, Kopalnia Sztuki Bochnia.

Patronat medialny: TVP Kultura, TVP3 Kraków, Radio Plus, Gazeta Krakowska, Bochnianin, Bochnia Brzesko z Bliska, Kronika Bocheńska, Kulturalna Bochnia, Informator Brzeski.

Powrót