Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

10. Festiwal – 2017

W 10. edycji wzięło udział 110 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w jednej z trzech kategorii: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret.

Przez pierwsze dwa dni zakwalifikowani do udziału w festiwalu, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka, Janusza „Yaninę” Iwańskiego i Maurycego Polaskiego.

Pierwszemu dniowi festiwalu (16 maja) towarzyszyło otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika – artysty malującego nogami oraz recital Marka Piekarczyka.

18 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Haliny Frąckowiak, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych.

Jury w składzie: przew. Halina Frąckowiak, prof. Wiesław Komasa, Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Jaryczewski, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Janusz Radek i Jacek Wójcicki wybrało laureatów 10. festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów.

Uroczystą Galę zaszczyciła obecnością Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda, sprawująca Honorowy Patronat nad 10. Festiwalem Piosenki.
Festiwal zakończył koncert zespołu T. LOVE.

Laureaci:

GRAND PRIX w kategorii „Integracyjne duety muzyczne”:

Nagroda pieniężna – 2 x 1500zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów

Józef Mielnicki – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie
Wiktoria Wójcik – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wyróżnienia

Kategoria: Integracyjny duet muzyczny

1. Nagroda pieniężna – 2 x 1000 zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów
Viktoria Pongowska – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
Gabriela Górniak – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim

2. Nagroda pieniężna – 4 x 800 zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów
Karolina Tosia Sypniewska – Kościelisko
Renata Sieńko – Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie

Jarosław Trepto – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Owińskach
Agnieszka Krząstek – Wrocław

3. Nagroda pieniężna – 2 x 500 zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów
Elżbieta Bogacz – Wiśniowa
Anna Rusin – I LO im. Seweryna Goszczyńskiego Nowy Targ

4. Nagroda pieniężna – 6 x 400 zł i zaproszenie do występu na Gali Laureatów
Amelia Dubanowska – Gdańsk
Zuzanna Jabłońska – Towarzystwo Edukacyjne VIZJA w Gdańsku

Miłosz Nawrocki – Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 5 w Radomsku
Zuzanna Cykowska – Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 5 w Radomsku

Maciej Bołoz – Zespół Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu
Agnieszka Wójcik – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Kategoria: Zespół

Nagroda – Walizka z instrumentami i zaproszenie do występu na Gali laureatów
Zespół muzyczny – Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu

Kategoria: Kabaret

Nagroda – Walizka z instrumentami i zaproszenie do występu na Gali laureatów
Kabaret – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach

Wyróżnienie dla opiekuna – nauczyciela za wybitne efekty pracy dydaktycznej i znakomite przygotowanie wychowanków
Ewa Goworowska
Paweł Garncarz

Specjalne wyróżnienie i nagroda ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni
Zespół The Voices of Saarlouis – Saarlouis, Niemcy