Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

12

12. Festiwal – 2019

W tegorocznej edycji wzięło udział 118 uczestników w trzech kategoriach: integracyjny duet muzyczny (52 osób), zespół muzyczny (38 osób) i kabaret (28 osób).

W ramach festiwalu odbyły się trzy wydarzenia towarzyszące: „Muzyka i film” – 3 czerwca w Kinie Regis festiwal zainaugurował recital Tadeusza Woźniaka z zespołem. Niezwykle  rodzinny koncert oraz obecność Filipa Aleksandra – niepełnosprawnego syna artysty poprzedziły projekcję dokumentu Jacka Bławuta pt. „Nienormalni”. Reżyser dokumentu w rozmowie wprowadzającej oraz po pokazie podzielił się z widzami anegdotami związanymi z powstaniem filmu oraz przybliżył sylwetki jego bohaterów.

„Muzyka i obraz” – 4 czerwca w byłej księgarni „Dom Książki” uczestniczyliśmy w wernisażu prac niesamowitego artysty malującego ustami – Jerzego Galosa oraz recitalu Maurycego Polskiego. Było kolorowo, śmiesznie, a czasem nostalgicznie. Zgromadzona publiczność bawiła się wyśmienicie w otoczeniu pięknych obrazów.

„Muzyka i teatr” – 5 czerwca w kościele p.w. św. Pawła Apostoła teatr EXIT z Krakowa ze specjalnym udziałem Marka Piekarczyka przedstawił spektakl „Genesis”. Po występie odbyło się spotkanie z o. Leonem Knabitem.

Warsztaty z uczestnikami festiwalu w tym roku prowadzili artyści: Ania Rusowicz, Ola Królik, Alicja Węgorzewska, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak, Kolja Koglin, Deryl Strodes i Maurycy Polaski.

6 czerwca główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przy akompaniamencie fantastycznego zespołu Adam Jarzmik Band  zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych podczas przesłuchań konkursowych.

Jury w składzie: Ania Rusowicz, Halina Mlynkova, Tadeusz Woźniak, Kolja Koglin, Deryl Strodes, Maurycy Polaski i Marek Piekarczyk wybrało laureatów 12. festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów.

Popisy laureatów przeplatały znakomite występy tegorocznych jurorów: Tadeusza Woźniaka, Ani Rusowicz, Haliny Mlynkovej, Deryla Strodesa i Maurycego Polaskiego. Na pożegnanie na scenie zabrzmiało fenomenalne „O sole mio” oraz „Time to say goodbay” w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawowała Małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.
Z roku na rok festiwal sięga coraz dalej poza granice, prócz uczestników z Polski gościliśmy również duet z Rumunii, Niemiec oraz zespoły muzyczne z Czech i Litwy.

Laureaci:

GRAND PRIX w kategorii „Integracyjne duety muzyczne”:

Julia Bagińska – Tarnów
Agnieszka Nowakowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych

I MIEJSCE:

Kategoria „Integracyjne duety muzyczne”:

Jakub Przybyłowicz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole
Stefania Dudała – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kielcach

Kategoria „Zespół muzyczny”:

„Allegria” – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Kategoria „Kabaret”:

„Happy smile”Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie

Wyróżnienia

Kategoria: Integracyjny duet muzyczny

1. Agnieszka Krząstek – Wrocław
Katarzyna Adamczyk-Drożyńska – Studio „Efendi Clue” w Sławkowie

2. Eduard Scheuleac – C.S.E.I. „Sf. Andrei” Gura Humorului, Rumunia
Denisa Georgiana Aperte – C.S.E.I. „Sf. Andrei” Gura Humorului, Rumunia

3. Nikola Jodko – Wolsztyński Dom Kultury w Wolsztynie
Kinga Słoniowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni

4. Agata Zakrzewska – Warszawa
Sonia Hornatkiewicz – Wrocław

Nagroda „Osobowość festiwalu”:
Katarzyna Adamczyk-Drożyńska – Studio „Efendi Clue” w Sławkowie
oraz nagrody specjalne przyznane przez:

1. Stowarzyszenie „Arkadia” dla duetu:
Anastazja Sasuła – Specjalny Ośrodek Szkoleniowo-Wychowawczy Nr 2 im. Janusza Korczaka w Krakowie
Anastazja Maćkowska – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Gawłowie

2. Zarząd Powiatu Bocheńskiego dla duetu:
Laura Fointaine – Saariouis Niemcy
Julia Wróblewska – Saariouis Niemcy