Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

5. Festiwal – 2012

Za nami pięć lat muzycznych interpretacji piosenek znanych i lubianych artystów w wykonaniu uczestników festiwalu.

Tegoroczny program zyskał bogatszą oprawę koncertową. Podczas uroczystego rozpoczęcia zaśpiewała Adrianna Biedrzyńska, a w klimat koncertu laureatów wprowadził publiczność Stanisław Sojka. Na zakończenie imprezy zagrał zespół PIN.

W gronie jurorów zasiadali: Adrianna Biedrzyńska, Stanisław Sojka, Artur Barciś, Marek Pacuła, Paweł Królikowski, Marek Piekarczyk i Andrzej Lampert.

Podobnie jak wcześniej, przesłuchania konkursowe poprzedziły 2-dniowe warsztaty.

W festiwalu wzięło udział ponad 160 wykonawców, których słuchało blisko 1000 osób zasiadających na widowni Hali Widowiskowo – Sportowej.

Laureaci:

DYPLOMY  I NAGRODY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Kategoria muzyczny duet:
Agnieszka Pietrzak
 – Gimnazjum w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla dzieci i młodzieży słabo widzącej w Lublinie oraz Iwona Tworzydło – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu za piosenkę „Drewniane lalki”;

Kategoria zespół:
„Meteor” Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zamościu za piosenkę „Asfaltowe łąki”;

Kategoria solista:
Julia Bagińska – Szkoła Podstawowa w Stróżach za piosenkę „Pociąg”.

Wyróżnienia

Kategoria solista:
Justyna Krajewska – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przemyślu za piosenkę „List do matki”

Kategoria zespół:
„Pre-Teskt” – zespół Szkół Specjalnych w Strzelcach Opolskich za piosenkę „Samba na niepogodę”

Kategoria Integracyjny duet muzyczny
1. Klaudia Możdżeń i Krystian Kaczmarek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni
oraz Anna Rusin – Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach za piosenkę „Gdzie mieszka muzyka”;

2. Anna Błońska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku
oraz Aleksandra Semerda – Gimnazjum nr 1 w Limanowej za piosenkę „Małe tęsknoty”;

3. Mateusz Czerwiec – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Puławach
oraz Monika Żak – III Liceum Ogólnokształcące w Kielcach za piosenkę „Bieszczadzkie Anioły”;

4. Andrzej Burzak – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi
oraz Gabriela Magiera – Liceum Ogólnokształcące w Brzesku za piosenkę „Wznieś serce nad zło”.

Długopisy z podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla nauczycieli, którzy przygotowali najciekawsze występy:  

1. Anna Jellinek – Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie Koźlu;
2. Tadeusz Wolak – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Krakowie;
3. Iwona Regiec – Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach;
4. Izabela Dąbrowska – Pląder – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni.