Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

6. Festiwal – 2013

To było międzynarodowe święto muzyki i integracji – tak media nazwały 6. Festiwal… Stało się to zapewne za sprawą uczestników z niemieckiego powiatu Saarlouis i patronatu Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec dr Wernera Köhlera. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczestnicy kraju związkowego Saara będą liczniej reprezentowani (przedstawiciele dwóch niemieckich szkół specjalnych zapowiedzieli zorganizowanie eliminacji regionalnych).

Wracając jednak do wydarzeń festiwalowych… trzeba podkreślić, że poziom artystyczny duetów muzycznych (bo ta kategoria stała się najważniejsza) jest na coraz wyższym poziomie. To opinia Jurorów, którzy po raz kolejny uczestniczą w tym festiwalu. Świadczy o tym także coraz liczniejsza publiczność… Jeszcze dwa lata temu wystarczyło trzysta miejsc w Oratorium św. Kingi, teraz publiczność licznie wypełnia ogromną Halę Widowiskowo – Sportową.

Niestety, w gronie Jurorów prowadzących warsztaty zabrakło Marka Pacuły. Artysta „Piwnicy pod Baranami” walczy z chorobą… mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie z nami, jak przez wszystkie minione lata.

Kolejna smutna wiadomość to śmierć Marka Jackowskiego, założyciela i lidera grupy Maanam. Miał prowadzić warsztaty. Nie zdążył… zmarł trzy dni przed rozpoczęciem Festiwalu.

Jurorzy 6. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” 2013: Adrianna Biedrzyńska, Ania Rusowicz, Dorota Osińska, Artur Barciś, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk.

Laureaci:

NAGRODY PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

Kategoria: Zespół muzyczny

Zespół „METEOR” – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu

Kategoria: Duet muzyczny

Andrzej Burzak – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi i Karolina Sojka – Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni

Kategoria: Solista

Julia Bagińska – Szkoła Podstawowa w Stróżach

NAGRODY PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO ZA PRZYGOTOWANIE UCZESTNIKÓW

1. Ewa Kozak – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni

2. Ryszard Palczewski – Szkoła Podstawowa w Rzezawie

3. Kazimiera Żak (mama Andrzeja Burzaka)

NAGRODY RZECZNIKA PRAW DZIECKA MARKA MICHALAKA

Kategoria: Duet muzyczny

1. Aleksandra Gaweł – Publiczne Gimnazjum w Wiślicy i Michał Hyjek – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Mielcu

2. Erwin Szydłowski – Szkoła Podstawowa w Rzezawie i Jakub Nowakowski – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni

3. Agnieszka Bobryk – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku
i Ewelina Kryk – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bystrzycy

Wyróżnienia

1. Monika Wieczorek – Liceum Ogólnokształcące w Golinie i Sylwester Ksyt – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

2. Patrycja Wójcik – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej
i Jacek Uchański – Dom Kultury w Ćmielowie.

3. Maciej Wójtowicz – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kędzierzynie Koźlu,
Kamila Szeliga – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaj Kopernika w Rzeszowie
i Jowita Ochnio – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie (trio).

4. Oliwia Wieczorek – Szkoła Podstawowa w Golinie i Patrycja Musielak – Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.

5. Martyna Plewa – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu i Natalia Zielińska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Frysztaku.

6. Patrick Lauer (Starosta Powiatu Saarlouis) i Nico Jung (Szkoła Specjalna w Saarlouis).

7. Karolina Klimkowicz i Justyna Ostojewska – Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie oraz Katarzyna Pieczonka – Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami Integracyjnymi w Stalowej Woli.

8. Rita Skalska – Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie i Antoni Sorówka – Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie.

9. Zespół „ZAWODOWCY” – Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Nowym Sączu.

10. Zespół Re-Format” – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kaczynie.

NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ MARKA PIEKARCZYKA

Patrycja Wójcik (laptop), Jowita Ochnio (tablet), Maciej Wójtowicz (tablet), Jacek Uchański (tablet), Magdalena Wywiał (tablet).