Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

7. Festiwal – 2014

W tej edycji festiwalu wzięło udział 140 wykonawców w trzech kategoriach konkursowych: integracyjne duety muzyczne, zespół i kabarety (nowa kategoria, po raz pierwszy na festiwalu). Po dwudniowych warsztatach z artystami: Anią Rusowicz, Markiem Piekarczykiem,  Maurycym Polaskim, Mateuszem Ziółko i prof. Wiesławem Komasą wykonawcy zaprezentowali przygotowany repertuar.  Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego doceniło i nagrodziło uczestników, którzy wystąpili w Gali Laureatów. Festiwal zakończył koncert Mateusza Ziółko z zespołem oraz uczestników telewizyjnego programu The Voice of Poland.

Laureaci:

NAGRODY PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO

Kategoria: Duet muzyczny

1. Zuzanna Rosa – Osiedlowy Dom Kultury w Krakowie
i Andrzej Burzak – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi

2. Maciej Kujawa – Liceum Ogólnokształcące w Skokach
i  Piotr Majewski – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Tarnowie

Kategoria: Zespół – Nagrody nie przyznano

Kategoria: Kabaret

„Promyki Nadziei” – Warsztaty Terapii zajęciowej w Stalowej Woli

Wyróżnienia

Kategoria: Duet muzyczny

1. Olivia Wieczorek – Szkoła Podstawowa w Golinie
i Patrycja Ritter – Zespól Szkół Specjalnych w Jarocinie

2. Emilia Błasińska – Publiczne Gimnazjum w Trzcianie
i Anna Dąbrowska – Zespól Szkół w Wesołej

3. Rita Skalska – Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie
i Antoni Sorówka – Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie

4. Patrycja Kotarba – Gimnazjum w Młodowie k. Rytra
i Magdalena Wywiał – Stowarzyszenie „Uśmiech” w Kielcach

5. Jerzy Przytomski – warsztaty Terapii Zajęciowej w Zamościu
i Ewa Garbuz – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

Kategoria: Kabaret

1. „Lej-Woda” – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni

PIÓRA Z AUTOGRAFEM PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO ZA PRZYGOTOWANIE UCZESTNIKÓW

1. Kazimiera Żak – Mama Andrzeja Burzaka

2. Kinga Pilch-Rudnik z Przedszkola w Dąbrówce

3. Monika Zabłocka – opiekun kabaretu „Promyki Nadziei”

4. Paweł Gospoś – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu

WYJAZD NA FESTIWAL „ZACZAROWANEJ PIOSENKI im. Marka Grechuty w Krakowie

1. Zuzanna Rosa – Osiedlowy Dom Kultury w Krakowie
i Andrzej Burzak – 
Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi

2. Maciej Kujawa – Liceum Ogólnokształcące w Skokach
Piotr Majewski – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Tarnowie

NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ MARKA PIEKARCZYKA
Andrzej Burzak – Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi (mikrofon SHURE PGX24/PG58)

Krystian Kaczmarek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni (djemble 13)

Maciej Kujawa – Liceum Ogólnokształcace w Skokach (gitara elektro-akustyczna SAMICK D4CE TBK)

Piotr Majewski – Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Tarnowie (mikrofon SHURE PGX24/PG58)

oraz wyróżnienia słowne Marka Piekarczyka:

Julia Bieniek, Zuzanna Rosa, Mariola Czuper, Anna Rusin, Jacek Uchaoski, Jerzy Przytomski, Aleksandra Fischer, Erwin Szydłowski, Julia Mycek, Izabela Miazga, Laura Pazdro, Emilia Błasioska, Anna Dąbrowska, Maja Łuc, Natalia Kmied, Aleksandra Semerda, Olivia Wieczorek, Agnieszka Bobryk, Patrycja Kotarba, Aleksandra Gaweł, Ewa Ritter, Aleksandra Lachowicz.