Przesłuchania
konkursowe

Festiwalowa
Gala Laureatów

Warsztaty

Muzyka
i obraz

9. Festiwal – 2016

W 9. edycji wzięło udział ponad 130 uczestników w 3 kategoriach konkursowych: integracyjne duety muzyczne (26 duetów), kabarety (6 kabaretów) i zespoły muzyczne (6 zespołów). W pierwszym i drugim dniu festiwalu zaproszeni artyści prowadzili warsztaty: muzyczne (Ania Rusowicz, Janusz „Yanina” Iwański, Jan Wojdak), teatralne (Zbigniew Zamachowski) oraz pierwszy raz w tym roku o charakterze autoprezentacji na scenie (Monika Zamachowska). Efekt prac warsztatowych oglądaliśmy podczas przesłuchań konkursowych w trzecim dniu festiwalu.
Jury w składzie: 
Ania Rusowicz, Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski, Marek Piekarczyk, Jan Wojdak, Janusz „Yanina” Iwański i Grzegorz Hyży wybrało laureatów 9. festiwalu przyznając Grand Prix, Wyróżnienia oraz Długopisy podpisane przez Prezydenta RP dla opiekunów kabaretów 

Uroczyste rozpoczęcie festiwalu uświetnił recital Jana Wojdaka, zaś finał – piękna gala laureatów i koncert Grzegorza Hyżego.

Laureaci:

GRAND PRIX w kategorii „Integracyjne duety muzyczne”:

Kamil Czeszel – Toruń
Zofia Sydor – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie

Wyróżnienia

Kategoria: Integracyjne duety muzyczne

Angela Jolanta Wawrzyk – Czeladź
i Anna Loranty – Ostrowiec Świętokrzyski

Piotr Majewski – Z.P. w Tarnowie
i Karolina Ryś – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach

Agnieszka Zajdel – Krosno
i Jacek Uchański – Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim

Paulina Kaczor – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
i Magdalena Wywiał – Stowarzyszenie „Uśmiech” w Kielcach

Józef Mielnicki – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Grodkowskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół w Jędrzejowie
i Ewa Skóra – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Aleksandra Kaczurba – z XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie
i Krzysztof Duda – Gimnazjum nr 123 z im. Jana Pawła II w Warszawie

Andrei Bogdan Ititesc – Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. Hunedoara, Rumunia
i Emanuela Lavinia – Traci Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. Hunedoara, Rumunia

Norbert Tomaka – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie
i Mariola Czuper – Łąkta Górna

Kategoria: Zespół

Zespół „Szansa” – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu

Kategoria: Kabaret

Kabaret „Promyki Nadziei” – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Stalowej Woli

DŁUGOPISY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ dla opiekuna kabaretu:

Stanisław Hajduk – Kabaret WTZ Proszówki

Anna Prus-Chwastek – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej

Paulina Guryńska – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku

Katarzyna Skrężyna i Grzegorz Gałązka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni